اتمام بازپرداخت های بزرگ نفت بزرگ

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

اتمام بازپرداخت های بزرگ نفت بزرگ

شرکت‌های نفتی اخیراً افزایش برنامه‌های بازخرید سهام را اعلام کرده‌اند که بالاترین درآمد سالانه صنعت تا کنون را پشتیبانی می‌کند. بازارها بیشتر طرح‌های بازخرید شرکت‌های انرژی را تشویق کرده‌اند، که اکنون به دنبال جذب سرمایه‌گذاران بیشتر و حفظ سرمایه‌گذاران فعلی با توزیع‌های جذاب سهامداران و سود سهام و بازده بازخرید بالاتر هستند.

سود و جریان نقدی شرکت‌های انرژی در سال 2022 به بالاترین حد خود رسید، اما انتظار می‌رود که درآمدهای امسال کمتر باشد، هرچند که هنوز طبق استانداردهای تاریخی بالا باشد.

کاهش شدید رشد اقتصادی یا رکود اقتصادی در اروپا و/یا ایالات متحده می تواند منجر به کاهش فعالیت، تقاضای نفت و کاهش هزینه های مصرف کننده شود. تحلیلگران هشدار می دهند که همه اینها می تواند برخی از شرکت ها – از جمله شرکت های انرژی و بانک ها – را مجبور به توقف یا کاهش سرعت خرید مجدد سهام کند.

شرکت های انرژی پیشرو برنامه های بازپرداخت سهام اروپا هستند

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، در اروپا، در کنار بانک‌ها، این بخش انرژی بود که بیشتر بازخرید سهام از کل بازخریدهای 70 میلیارد دلاری را که شرکت‌های اروپایی تاکنون در سال 2023 اعلام کرده‌اند، برنامه‌ریزی کرده‌اند.

اما به گفته تحلیلگران، یک برنامه بازخرید پایدار به یک اقتصاد سالم برای حمایت از درآمد نیاز دارد، که با توجه به سیگنال‌های فدرال رزرو مبنی بر اینکه ممکن است برای مهار تورم به افزایش بیشتری به سطح بالاتر نیاز باشد، این امر مسلم نیست.

پائولینا استرزلینسکا، استراتژیست کمی بانک آمریکا، به بلومبرگ گفت: روند طولانی چند ساله افزایش بازخرید در اروپا مستلزم بهبود رشد جهانی است که به درآمد کمک خواهد کرد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست