آینده ای روشن در انتظار زنجیره فولاد است

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

مهرداد اکبریان با توجه به جایگاه ویژه ایران در صادرات (با توجه به گفته انجمن جهانی فولاد) این گفته رامطرح کرد: اتفاقات خوبی در سال های گذشته در بحث سرمایه گذاری معدنی و صنعتی در زنجیره فولاد انجام شده و تقریباً زنجیره فولاد آماده است که به شرایط بهتر ورود پیدا کند.

همچنین ایشان افزودند: متأسفانه اکنون نزدیک به یک سال است که درگیر مشکلاتی شده ایم که مقداری شرایط را برای آینده مبهم کرده است. یکی از این مشکلات، بحث زیرساخت ها است که نمود علنی آن کمبود گاز و برق است و همین نبود مقطعی خسارت و ضررهایی دارد و توازن در زنجیره را به هم می زند.

ایشان با توجه به جایگاه مهم صادرات در صنایع فولادی گفتند:”اکنون به دلیل بحث تحریم‌ها و کوچک شدن بازارهای صادراتی شرایط کمی سخت تر شده و همیشه خطری بوده که در سالیان گذشته نسبت به آن گوشزد شده و اکنون هم در شرایط بدتری هستیم.”

از دیدگاه اکبریان، قسمتی از موضوع صادرات، بحث اقتصادی و تجاری نیست و به سمت دولت مربوط است، زیراکه دولت باید حامی صنعتگر برای صادرات باشد و برای برقراری روابط با کشورهای همسایه تلاش کند تا حداقل در شرایط برابر بتوانیم با آن‌ها تجارت و صادرات انجام بدهیم.

و در آخر این نکته را خاطر نشان کرد که برای حل این معضلات و گذر از این چالش ها، باید به سمت کاهش قیمت ها حرکت کنیم.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست