آماده سازی میدان گازی اسرائیل برای ساخت پایانه LNG

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

آماده سازی میدان گازی اسرائیل برای ساخت پایانه LNG

قیمت نفت به طور جدی تحت تاثیر تصمیمات کشور آمریکاست و یارانه های سوخت های فسیلی در سال 2022 به بالا ترین حد خود رسیده است. فشارها پس از زلزله اخیر ترکیه بر اردوغان شروع شده و زمان تجارت نفت به پایان رسیده است. همزمان میدان غول پیکر گازی اسرائیل و ساخت پایانه LNG  در حال آماده سازی است.

اعتقاد سهام داران پروژه لویاتان بر این است که این پایانه بزرگترین مخزن گاز طبیعی در دریای مدیترانه و یکی از بزرگترین دارایی های منطقه است. و سهامداران منطقه توافق کردند که 100 میلیون دلاربرای این پروژه هزینه کنند.

میدان لویاتن دارای یک پایانه جدید LNG است که توسعه این میدان باعث اغزایش تولید می شود. و در نتیجه صادراتن به اروپا افزایش می یابد و در نتیجه دیگر اروپا به دنبال تامین انرزی از سمت روسیه نیست.

میدان لویاتان هم اکنون توانایی تولید روزانه 12 میلیارد متر مکعب در سال را دارد که این حجم به کشور های اسرائیل و مصر و اردن فروخته می شود.

این سهامداران 45 میلیون دلار به تو سعه این میدان اختصاص داده اند که از این مقدار 5/51 میلیون دلار جهت آماده سازی پایانه شناور LNG در نظر گرفته اند که انتظار می رود ظرفیت سالانه 6.5 میلیارد متر مکعب داشته باشد.

اسرائیل و مصر پیش تر یک تفاهم نامه برای ارسال گاز اسرائیل از طریق نیروگاه های LNG مصر به اتحادیه اروپا امضا کرده اند. این گروه هشدار داده است که هنوز سه سال از FID طول می کشد تا گاز به تاسیسات LNG مصر جریان یابد و قسمت شناور LNG نیز به دنبال آن خواهد بود.

شرکای این پروژه – که شامل NewMed، Chevron و Ratio Energies هستند – گاز قابل بازیافت در لویاتان را 22.9 TCF تخمین زده اند و آن را به عنوان بزرگترین مخزن گاز طبیعی در دریای مدیترانه و یکی از بزرگترین دارایی های تولید کننده در منطقه معرفی کرده اند.

در طول دهه گذشته، اسرائیل پس از چندین اکتشاف قابل توجه به صادرکننده انرژی تبدیل شده است. قبل از حمله روسیه به اوکراین و تحریم های ناشی از آن بر محصولات انرژی این کشور، روسیه بزرگترین تامین کننده گاز طبیعی اتحادیه اروپا بود و تقریباً 40 درصد از تقاضای اتحادیه اروپا را در سال 2021 تامین می کرد.

قبلا تفاهن نامه ای بین اسرائیل و مصر بسته شد که گازاسرائیل  را از طریق نیرو گاه LNG مصر به اتحادیه اروپا منتقل کند. البته که سه سال باید از FDI بگذرد تا گاز به تا سیسات LNG مصر راه پیدا کند .

سهامداران این پروژه شامل گروه های NewMed، Chevron و Ratio Energies هستند .

اسرائیل و مصر قبلاً یک تفاهم نامه برای ارسال گاز اسرائیل از طریق نیروگاه های LNG مصر به اتحادیه اروپا امضا کرده اند. این گروه هشدار می دهد که هنوز سه سال از FID طول می کشد تا گاز به تاسیسات LNG مصر جریان داشته باشد و قسمت شناور LNG نیز به دنبال آن خواهد بود.

در طول چند سال گذشته اسرائیل با کشف چند منبع گازی به یکی از بزرگترین صادر کنندگان انرژی جهان تبدیل شده است. قبل از حمله روسیه به اوکراین و تحریم های ناشی از آن بر محصولات انرژی این کشور، روسیه بزرگترین تامین کننده گاز طبیعی اتحادیه اروپا بود و تقریباً 40 درصد از تقاضای اتحادیه اروپا را در سال 2021 تامین می کرد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست