آلمان واردات نفت از روسیه از طریق خط لوله را متوقف کرد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

آلمان واردات نفت از روسیه از طریق خط لوله را متوقف کرد

آلمان واردات نفت روسیه از طریق خط لوله را در اول ژانویه متوقف کرد، به دنبال تعهد قبلی مبنی بر توقف خرید نفت خام خط لوله روسیه، علیرغم اینکه تحریم اتحادیه اروپا جریان های خط لوله از روسیه به اروپا را معاف می کند.

تحریم اتحادیه اروپا بر واردات نفت خام روسیه از طریق دریا در 5 دسامبر اجرایی شد، اما جریان نفت خط لوله به کشورهای عضو اتحادیه اروپا محصور در خشکی از این ممنوعیت مستثنی است.

با این وجود، آلمان و لهستان گفته اند که واردات نفت خام روسیه از طریق خط لوله دروژبا را از اول ژانویه متوقف خواهند کرد.

به گفته آژانس مطبوعاتی آلمان DPA، توقف واردات خط لوله بر پالایشگاه ‌های شودت، در ایالت براندنبورگ، و در لونا، و زاکسن-آنهالت که سوخت آلمان شرقی را تامین می‌کنند، تأثیر خواهد گذاشت.

به گزارش DPA، دولت آلمان گفته است که عرضه جایگزین برای این پالایشگاه ها خریداری شده است.

دولت آلمان در ماه سپتامبر، تجارت محلی غول نفتی روسیه روس نفت را تحت امانت قرار داد و کنترل پالایشگاه شوئدت را به تنظیم کننده بازار انرژی این کشور واگذار کرد. شود چهارمین پالایشگاه بزرگ آلمان است که 54 درصد آن متعلق به غول نفتی دولتی روسیه بود و نفت خام خود را از خط لوله دروژبا دریافت می کرد. این پالایشگاه 90 درصد سوخت را در برلین تامین می کند.

ماه گذشته، آلمان و لهستان به توافقی دست یافتند که بر اساس آن لهستان به اندازه کافی نفت خام به پالایشگاه شوئدت عرضه می کند که از ژانویه با ظرفیت 70 درصد کار کند، به این معنی که دیگر نیازی به نفت خام روسیه نخواهد داشت.

روسیه به نوبه خود مدعی است علیرغم تعهد دو کشور مبنی بر عدم خرید نفت خام روسیه از طریق خط لوله دروژبا، از آلمان و لهستان سفارش خرید نفت خام دریافت کرده است. نیکولای توکارف، مدیرعامل ترانس نفت، ماه گذشته به رسانه های روسی گفت، اپراتور خط لوله ترانس نفت روسیه سفارشات خرید نفت خام از آلمان و لهستان را دریافت کرده است.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه هفته گذشته گفت که اروپا برای جایگزینی نفت خام و عرضه محصولات روسیه پس از محسوس شدن تأثیر کامل تحریم های اتحادیه اروپا بر فرآورده های نفتی روسیه، دشوار خواهد بود.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست