آغاز عملیات اجرایی تولید کنسانتره سنگ آهن در سربیشه

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

 

به گزارش از رامکو، امروز به تاریخ 7 اسفند مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح تولید کنسانتره سنگ آهن در حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از سایر مسئولان استانی و شهرستان سربیشه انجام شد. سرمایه گذار طرح صنعتی فوق افزود: کلنگ زنی طرح تولید کنسانتره سنگ آهن در زمینی با متراژ ۲۰ هزار متر مربع و با زیربنای هشت هزار متر مربع انجام شد.

مصطفی تمدنی ظرفیت سالانه این واحد تولیدی را ۵۵۰ هزار تن کنسانتره سنگ آهن اعلام کرد و افزود: برنامه این است که فاز نخست کارخانه هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.

وی اظهار داشت: طرح تولید کنسانتره سنگ آهنتوسط متخصصان داخلی و با سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد ریال اجرا خواهد شد. با بهره‌ برداری از طرح فوق، به طور مستقیم سیصد نفر و سه هزار نفر به صورت غیر مستقیم غیرمستقیم به کار مشغول خواهند شد.

وی افزود: بر مبنای منویات و تاکید مقام معظم رهبری در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها امید بر آن است با همکاری مقامات استان، زیرساخت های مورد نیاز با هدف توسعه و محرومیت زدایی منطقه، جهت انجام پروژه ی فوق فراهم شود.

خراسان جنوبی دارای ۱۱ شهرستان می باشد و مرکز شهرستان سربیشه در ۶۶ کیلومتری شرق بیرجند قرارگرفته است.

منطبق با آمار رسمی اخیر از مجموع مواد معدنی شناخته شده در ایران، با توجه به ساختار زمین شناسی، خراسان جنوبی دارای ذخایر غنی تقریبا ۵۰ نوع ماده معدنی می باشد.

خراسان جنوبی با  داشتن ۶۹۸ معدن و ذخیره قطعی حدود هفت میلیارد تن و اشتغال بیش از ۱۳ هزار نفر در این بخش یکی از پنج استان معدنی کشور محسوب می شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست